odkaz na kachlové sporákyodkaz na krbyodkaz na grilyodkaz na návrhy

 


 


 


 

Dom /   

O nas

Zagraj spot 

     

  Piecowego rzemiosła uczyliśmy się w Niemieckiej firmie:
KREBES & BIEBER kachelofenbau GmbH, a od roku 1997 funkcjonuje to piękne rzemiosło w Czechach.
Jesteśmy firmą z długą tradycją i doświadczeniem w budowie kuchennych pieców kaflowych,ściennych pieców z nawiewem,kominków z wkładem wodnym,wędzarni , grilów ale także z naprawami i renowacją historycznych pieców,kominków po całej Czeskiej republice,Polsce a także w Niemczech.
 

 

OFERUJEMY SPRZEDAŻ I SERWIS:
» KOMINKI
» KOMINKOWE ZESTAWY
» KOMINKOWE I PIECOWE WKŁADY ZAGRANICZNE I KRAJOWE
» ZESTAWY I MATERIAŁY DO BUDOWY PIECÓW I KOMINKÓW

DLA DOBREJ FUNKCIONALNOŚCI PIECÓW,KOMINKÓW JEST NIEZBĘDNY DOBRY KOMIN !

CHĘTNIE WAM POŚREDNICZYMY KONSERWACJE I NAPRAWY,KONTROLE KOMINÓW,MIERZENIE EMISJI A DALSZE SLUŻBY W TEJ BRANŻY.

 

 

KONTAKTUJCIE SIĘ Z NAMI A MY WAM CHĘTNIE POMOŻEMY

 

 

Akce JOTUL
- OFERTA SPECJALNA -
 


 

> Szkło przebarwienia

Sklo se špiní, zakuřuje se

Pohled na plápolající oheň a příjemné teplo, to je nejkrásnější požitek z krbových kamen. Proto je potřeba, aby kamna měla vždy čisté sklo. Nejdůležitější je zabránit nebo alespoň minimalizovat usazování sazí na skle při topení. To zajistíme správnou spalovací teplotou, suchým dřevem (vlhkost 18-20%), dostatečným přívodem vzduchu a vhodnou velikostí polen. Polena by měla byt malá, o průměru asi 8-10 cm. Častou chybou je také „dušení" ohně, aby se prodloužila délka hoření a nemuselo se často přikládat. To však vede k usazování sazí nejen na skle, ale také v kamnech, kouřovodech a v komíně. Saze odstraníme ze skla tak, že na navlhčené noviny nachytáme jemný popel a tím otřeme saze ze skla. Čištění dokončíme setřením skla suchým papírovým ubrouskem. Dalším řešením je použití odstraňovače sazí.
> Jak często czyścić piec i komin?

Jak často čistit kamna a komín?

Při sezónním topení byste měli nechat podle normy ČSN 734201 komín odborně prohlédnout dvakrát ročně. Je také nutné, abyste alespoň jednou za rok řádně vyčistili kamna, prodloužíte tak jejich životnost. Vyjměte všechny šamoty ze spalovací komory, podle jednoduchého návodu, kamna vysajte a šamoty uložte zpět. V případě, že se kamna nadměrně zanášejí (špatný tah, vlhké dřevo, špatné spalování..) je potřeba kamna čistit častěji.
> Jak często zarabiać popiół?

Jak často vynášet popel?

Na dně spalovací komory nechávejte 2-3 cm vysokou vrstvu popela. Popel působí jako izolace roštu, podobně jako šamoty na bocích kamen. To dovoluje zvýšit spalovací teplotu, která pomáhá k dobrému spalování. Kromě toho popel chrání rošt proti žhavým uhlíkům. Popelník je nutné pravidelně vyprazdňovat, aby rošt neležel v horkém popelu a neničil se.
> pęknięty glina

Prasklý šamot

Šamotové obložení spalovací komory chrání plášť topeniště před vysokými teplotami a současně podporuje dokonalejší dohořívání spalitelných plynů. K poškození těchto šamotů dochází ve většině případech mechanicky, což se stává při přikládání. Pokud je šamot pouze prasklý, není důvod k jeho okamžité výměně. Samotná prasklina šamotu nemá žádný vliv na hoření ani na životnost kamen. Šamoty nesmí být vydroleny až na plech.Pokud se šamoty již vydrolují, proveďte výměnu šamotu podle jednoduchého návodu, který je uveden v návodu na obsluhu. Upozornění: Šamoty jsou křehké, proto je třeba zamezit jejich pádu a úderům do nich! Polena přikládat tak, aby nenarážela prudce do šamotů, a tímto je nepoškozovala!
> Piec jest palenie po otwarciu drzwi do pokoju

Kamna kouří po otevření dvířek do místnosti

Neotvírejte dvířka před tím, než dřevo shoří na uhlíky ! Pokud kamna potřebujete otevřít dříve, dělejte to opatrně. Dvířka nejprve trochu pootevřete, aby se vyrovnaly tlaky a cca po 10 sekundách otevřete dveře na nezbytně nutnou dobu. Dalším důvodem může být špatný komínový tah. V takovém případě se poraďte s kominíkem.
...Wszystkie wskazówki i porady


 

Oferujemy nie tylko produkcja i sprzedaż pieców kaflowych, kominków i pieców, a także profesjonalne usługi w zakresie odbudowy, remontów i przebudowy.


 

NAPISZ DO NAS

Copyright 2011 Kamnářství KURYANOV s.r.o. /  Webdesign by Kult  v.kult@seznam.cz