odkaz na kachlové sporákyodkaz na krbyodkaz na grilyodkaz na návrhy

 


 


Akumulační systémy


 


 


 


 


 

Krby / Krbové vložky /   

Krbové vložky

  Krbové vložky nahradily otevřená ohniště, která nebyla bezpečná ani dostatečně účinná pro pravidelnější přitápění. Díky velkým rozměrům prosklení, které může být dokonce i vícenásobné (rohové, trojstranné, půlkruhové), nabízejí stejný efekt a pocit z otevřeného ohně, ovšem při podstatně vyšší účinnosti, nižší spotřebě dřeva prostřednictvím regulace hoření a čistšímu prostředím při spalování.
 

  

 Německý výrobce krbových a kamnových vložek BRUNNER který je ve svém oboru interiérového vytápění dřevem chápán jako jednoznačná jednička na trhu a to především díky velmi dlouhé tradici vývoje a zkušeností.


Krbové vložky BRUNNER jsou dnes již v několikáté vývojové generaci, a co je pro uživatele podstatné, jsou skutečnou technologickou špičkou. Všechny modely jsou bezroštové, tzn. chovají se velmi čistě, ekologicky a úsporně, a jsou vhodné i pro sálavé a akumulační krby.

Prosklení většiny modelů může být na přání zdvojené pro snížení tepelného zatížení místnosti. Modely s výsuvem jsou vybaveny systémem klik-klak, tedy velmi funkčním a jednoduchým způsobem otevírání dveří pro čištění.

Těsnění dvířek je kvalitním tkaným provazcem s pletenou výplní, který si zachovává pružnost a tedy i těsnící vlastnosti velmi dlouho. Zdvih u modelů s výsuvnými dveřmi je absolutně spolehlivý, bezhlučný a bezúdržbový.


V sortimentu BRUNNER jsou v souladu s aktuálními trendy také spolehlivé teplovodní krbové vložky v několika výkonových variantách i technických provedeních včetně veškerých potřebných bezpečnostních prvků.
 

Modelové řady:

Kompakt-Kamine, Romantik-Feuer, Stil-Kamine, Architektur-Kamine, Panorama-Kamin, Eck-Kamine


Odkaz:
www.brunner.de

 

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_kompakt_kamine_oblouk/150/brunner_kompakt_kamine_oblouk_150.jpg

 

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_still_kamine_tunnel/150/brunner_still_kamine_tunnel_150.jpg

 

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_panorama_tristranna/150/brunner_panorama_tristranna_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_eck-kamine_rohova/150/brunner_eck-kamine_rohova_150.jpg


  

   Největší evropský producent krbových vložek se pyšní velmi rozsáhlým tvarovým sortimentem krbových vložek. Hledáte-li atypický rozměr nebo tvar prosklení, Spartherm Vám má co nabídnout ať už ze své běžné produkce, nebo i zcela individuálně zhotoveným výrobkem.


  Modely Sparthermu jsou navíc nabízeny v několika designově i materiálově odlišných provedeních (černý lak vs. kartáčovaný nerez, dvířka s rámem vs. bezrámová konstrukce apod.).

Výsuv dveří je veden pevně v kolejnici bez vůlí a tedy i sklonů k postupné tvorbě pazvuků a netěsností. Ohniště je konstruováno jako roštové s tím, že jediný ovládací prvek od poloviny svého rozsahu zcela uzavírá primár a do spalování vstupuje už pouze předehřátý sekundár (bezrošt).

Vložky jsou určeny i pro vestavbu sálavé systémy a je tak možné je používat i ve stavbách málo energeticky náročných aniž by docházelo k jejich přetápění.


Stejně jako firma BRUNNER nabízí i Spartherm několik modelů s teplovodním výměníkem nebo možností akumulace do speciálních keramických hmot.
 

Modelové řady: Mini, Speedy, Varia, Arte


Odkaz:
www.spartherm.com


 

http://www.temr.cz/obrazek/spartherm-7/150/spartherm-7_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/spartherm-8/150/spartherm-8_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/spartherm-9/150/spartherm-9_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/spartherm-10/150/spartherm-10_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/spartherm-11/150/spartherm-11_150.jpg


  

   Český výrobce především krbových kamen firma Romotop se za posledních pár let zapsala do mysli zákazníků i jako producent krbových vložek díky své řadě s názvem Dynamic.

Jde o topeniště konstrukčně i materiálově jednoduchá a jejich tvarový sortiment je omezen na dva rozměry prosklení (orientace na výšku a na šířku). Ohniště má oddělenou regulaci primáru a sekundáru a komínovou klapku ovládanou táhlem. Vnitřní prostor ohniště je vyložen jednoduchými šamotovými plátky, plášť je z oceli, kopule, rám dvířek a rošt potom z šedé litiny. Ačkoli jde o cenově příznivé modely, jsou dle údajů výrobce určeny i pro sálavé systémy.


V průběhu roku 2010 Romotop uvedl na trh několik dalších novinek, které sledují aktuální trendy ve vytápění dřevem, tedy modely pro úsporné akumulační a také teplovodní systémy.

 

Odkaz: www.romotop.cz

 

http://www.temr.cz/obrazek/romotop_dynamic_01/150/romotop_dynamic_01_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/romotop_dynamic_02/150/romotop_dynamic_02_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/romotop_dynamic_03/150/romotop_dynamic_03_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/romotop_dynamic_04/150/romotop_dynamic_04_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/romotop_dynamic_05/130/romotop_dynamic_05_130.jpg


  

  

  Firma BeF Home, s.r.o. byla založena v roce 1998 a jako první v České republice začala s výrobou velmi populárních litinových krbů řady Blanzek . V Kotvrdovicích asi 30 km od Brna vyrostl moderní výrobní areál, který nahradil původní malosériovou výrobu.


Produkce se vyznačuje vysokým stupněm automatizace a robotizace výrobních procesů.

Důraz je kladen nejen na prvotřídní dílenské zpracování, ale také na výběr materiálů a komponentů, podstatnou část subdodávek tvoří kvalitní německá litina.

Díky více než 200 kvalifikovaným spolupracovníkům, nejmodernějším technologiím, vlastním výrobním a konstrukčním kapacitám vyrábí Bef Home přes 14 000 kusů krbových vložek ročně.

Kvalitní technické i personální zázemí je zárukou vysoké kvality jejich výrobků, které splňují nejnáročnější evropské normy.

 

Odkaz: www.krby-bef.cz

 

 

 

 

Neváhejte nás kdykoli kontaktovat a my Vám rádi poradíme

 


 

 
Krby stavíme:

- rustikální i moderní
omítané, kachlové nebo obložené přírodním kamenem.

- otevřené nebo s krbovou vložkou.

- akumulační, teplovzdušné i teplovodní.

- zahradní krby a grily
 


 

Čím a jak topit?


 


 


 


 


Copyright 2011 Kamnářství KURYANOV s.r.o. /  Webdesign by Kult  v.kult@seznam.cz