odkaz na kachlové sporákyodkaz na krbyodkaz na grilyodkaz na návrhy

 


 


Akumulační systémy


 


 


 

Krby /   

KRBY

 Krby působí v interiéru nejen jako výrazný výtvarný prvek, ale především jako záložní alternativní topidlo.


Krby jsou topidla určená pro přenesení efektu otevřeného ohně do interiéru.
Tudíž je hlavní charakteristikou krbových topenišť (krbových vložek) velká prosklená plocha, což ale znamená nutnost, udržet sklu jeho dokonalou čistotu a toho dosáhneme pouze za předpokladu topení suchým dřevem, v doporučeném rozměru a množství a zajištění správného tahu komínu se správným množstvím přiváděného vzduchu.

Jako příjemné rozšíření funkce krbu, jako lokálního topidla nabízíme i možnost rozvodů teplého vzduchu do dalších místností domu, či bytu.

V dnešní době se čím dál více prosazují akumulační systémy pro krby. Tyto materiály pojímají část energie uvolněnou spalováním dřeva v krbové vložce a následně jí uvolňují po dobu i několika hodin do místnosti. Svou funkcí tak napodobují princip kamen nebo se kamny dokonce už stávají (v případě, kdy je „krbová“ vložka napojena na akumulační tahy).


Stavíme tedy krby klasické i moderní, a to jak teplovzdušné s rozvody ohřátého vzduchu po celém domě, tak teplovodní s možností napojení na ústřední topení. Při vhodném obložení krbu, např. kachlem, lze získat navíc teplo sálavé.


Používáme litinové krbové vložky domácí i zahraniční výroby. Na komín je napojujeme zásadně nerezovým kouřovodem s možností čištění kouřové cesty.


Zajišťujeme revizi komína. Na stavbu jakéhokoliv topidla dáváme 2 roky záruku a ke stavbě dodáváme kompletní technickou dokumentaci.
 

 

Co jsou to kamna
  
Termínem kamna jsme zvyklí označovat topidla určená k vytápění, k vytvoření příjemné tepelné pohody převážně sálavým teplem, tedy energií, která svědčí našemu tělu i duchu. Pro nepoučené to zní až fantaskně, ale osobní zkušenost se sálavým zdrojem tepla je nejlepší způsob jak se přesvědčit o jeho absolutně jiném charakteru. Kamna jsou topidlem, které se chová vždy maximálně úsporně a ve své funkci efektivně. S minimálními nároky na obsluhu dodávají komfortní teplo interiéru, produkují minimum popela, nezatěžují životní prostředí nadměrnou produkcí CO a CO2 ani prachových mikročástic.

Kamna teplovodní, teplovzdušná nebo sálavá
   Kamna mají možnost a schopnost vytápění více místností ať už teplovzdušným rozvodem (otevřeným nebo sálavým systémem) nebo pomocí napojení na systém teplovodního ústředního vytápění. Vzhledem k dnes už běžnému použití velmi kvalitních materiálů při výrobě topenišť a tahových systémů se kamna stávají naprosto plnohodnotným soupeřem jiným běžným topným systémům, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy nebo plynové kotle. Navíc s podstatnou přidanou hodnotou mnohem delší životnosti a samozřejmě také estetické hodnoty v interiéru.

(zdroj: www.burnet.cz)
 


Krbové vložky

                 

 

 

Neváhejte nás kdykoli kontaktovat a my Vám rádi poradíme

 

 


 

 
Krby stavíme:

- rustikální i moderní
omítané, kachlové nebo obložené přírodním kamenem.

- otevřené nebo s krbovou vložkou.

- akumulační, teplovzdušné i teplovodní.

- zahradní krby a grily
 


 

Čím a jak topit?


Stavební připravenost

 


 


 


UKÁZKY NAŠÍ PRÁCE:


Copyright 2011 Kamnářství KURYANOV s.r.o. /  Webdesign by Kult  v.kult@seznam.cz