odkaz na kachlové sporákyodkaz na krbyodkaz na grilyodkaz na návrhy

 


 


 

Akumulační systémy


  


 

Kachlové sporáky /   

Kachlové sporáky

Kachlové sporáky jsou ekonomicky a dnes také nutno říci ekologicky mimořádně výhodným spotřebičem. Když si uvědomíme, že tímto sporákem ve kterém topíme dřevem, nebo briketami, můžeme současně vytápět dům, na sporákové plotně uvařit oběd, ve sporákové troubě upéct kuřátko, nebo bábovku způsobem jakým se vám to v jiné troubě nepovede,  a pokud máte sporák se zápecím, tak můžete z chodby ještě upéct chleba a to vše při "jednom topení", nenapadá mě efektivnějšího využití energie. Takovéto topidlo prostě do chalupy patří, to ale neznamená, že se moderní interiéry nedají též doplnit moderně vypadajícím sporákem...

Kachlové sporáky navrhujeme, stavíme, opravujeme a rekonstruujeme celokachlové, z části kachlové a z části omítané, selské celoomítané a to vše osazené rozmanitým kováním bohatého výběru. Také kachloví lze vybírat z mnoha vzorů a odstínů.

 

Kachlová kamna

  Obliba kachlových kamen souvisí se zdravým teplem, které z nich vyzařuje. K největším přednostem patří jejich hospodárnost.
 

  Klasická kachlová kamna zpravidla vytápějí jednu místnost. Stěny kamen akumulují teplo a odevzdávají jej se zpožděním jako sálavé teplo, které navozuje pocit útulnosti. Klasická kachlová kamna se hodí spíše pro dlouhodobé vytápění.
 

  Staví se vždy individuálně z kamnových kachlů, šamotových cihel a příslušného ohniště a osazují se na pevné místo. Výběr kamnových kachlů je nepřeberný a svou rozmanitostí přispívají k tomu, že se tento typ kamen stává ideálním prvkem při zařizování místnosti.
 

  Teplovzdušná kachlová kamna přenášejí teplo především konvekcí. Jejich hlavní částí je kachlový plášť a topná litinová vložka (popřípadě ještě výměník z ocelového plechu).
 

  Tato kamna sice neakumulují teplo tak dobře jako klasická, zato jej dodávají rychleji. Akumulační schopnost kamen se dá zvýšit zabudováním keramických tahů místo výměníku.

Příklad teplovodního výměníku pro kachlové sporáky a kamna

Burnet 300 s brankou

 


Kamnové vložky

                 


Neváhejte nás kdykoli kontaktovat a my Vám rádi poradíme

 

 


 

 
 


 

Nabízíme nejen výrobu a prodej kachlových kamen, krbů a sporáků, ale také profesionální služby v oblasti jejich rekonstrukcí, oprav a přestaveb.


 

Čím a jak topit?


Stavební připravenost

 


  


 

UKÁZKY NAŠÍ PRÁCE:

           

           

           

           

                 

                                      

             

 


Copyright 2011 Kamnářství KURYANOV s.r.o. /  Webdesign by Kult  v.kult@seznam.cz