odkaz na kachlové sporákyodkaz na krbyodkaz na grilyodkaz na návrhy

 


 


 

Akumulační systémy


  


 

Kachlové sporáky / kamnové vložky /

Kamnové vložky


  
Kamnová vložka je vzhledově obdobné zařízení jako vložka krbová, funkčně se ale obě liší v jedné zásadní věci. Kamnová vložka je topeniště, které nemá teplo předávat do obestavby svým pláštěm, ale co nejvíce jej udržet ve spalinách, které jsou následně vedeny do akumulačního tahového systému. Topeniště je konstruováno přísně s ohledem na maximální možnou účinnost spálení dřeva a minimální ovlivnění místnosti přímým sáláním.


Firem zabývajících se produkcí kamnových vložek není v celé Evropě mnoho už proto, že je třeba pracovat opravdu precizně jak na vývoji, tak na samotné výrobě. Druhým důvodem je i to, že kamnové vložky jsou co do prodejů podstatně méně zajímavou položkou pro velkovýrobce, protože stále existuje vyšší poptávka po krbech.

Trend vývoje mluví ale už několik let ve prospěch kamen proti krbům, proto lze očekávat i rozšiřující se nabídku v této oblasti.

 


  Špičkový český producent a vývojář kamnových topenišť a příslušných výměníků pro tzv. kompaktní kamna, s jejichž výrobou, pod značkou BURNET začal v r. 1999. Je přímým výrobcem a dnes nabízí svým zákazníkům v několika zemích Evropy sortiment ve dvou výrobních řadách – BURNET 400 a 660.

Řada 400 jsou topeniště výhradně s integrovaným teplovodním výměníkem, který je jako jediný v celém oboru litinový (!), tedy životností minimálně na úrovni celého topidla.

Řada 660 je potom litinošamotová kamnová vložka s principem spalování analogickým biotopeništěm, tedy rozvodem vzduchu v meziplášti pro jeho maximální předehřátí. Disponuje vlastní kvalitní měřicí technikou pro vývoj výrobků.


Kromě kamnových vložek nabízí i vhodné akumulační výměníky litina-šamot nebo např. originální teplovodní výměník pro kachlové sporáky.
 

Modelové řady: BURNET 400, BURNET 660
 

www.burnet.cz

 

http://www.temr.cz/obrazek/burnet_400_rustikal_s/150/burnet_400_rustikal_s_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/burnet_400_linea_mini/150/burnet_400_linea_mini_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/burnet_660/150/burnet_660_150.jpg


 


   Tak jako je Brunner chápán jako jednička v oboru krbových vložek, patří ke špičce i mezi vložkami kamnovými. Sortiment je široký a svou nabídkou obsáhne celé možné spektrum potřeb vytápění kachlovými kamny. Všechny modely jsou konstruovány pro kamna s maximálním akumulačním efektem, tedy směrují veškerý výkon do spalin. V případě teplovodních modelů je potom část energie převáděna do topné vody.
Firma Brunner úzce spolupracuje s výrobcem unikátních keramických akumulačních materiálů Ortner z Rakouska, což má svou výhodu v maximální možné kompatibilitě obou systémů.
 

Modelové řady: HKD, HBO, B, W

www.brunner.de

 

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_hkd-6/150/brunner_hkd-6_150.jpg

 

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_hkd-2/150/brunner_hkd-2_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_hbo1_1/150/brunner_hbo1_1_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/brunner_hkd-4w/150/brunner_hkd-4w_150.jpg

 


   Olsberg je druhým nejznámějším německým výrobcem kamnových vložek.

Stejně jako u výrobků BURNET a Brunner jsou pláště kamnových vložek tohoto výrobce litinové a vyložení spalovací komory šamotové. Sortiment čítá několik designově i výkonově odlišených modelů včetně teplovodní techniky přičemž nejoblíbenější model je typ Profi Plus, který kombinuje velikost prosklení na úrovni krbových vložek ale stále ještě i „kamnovou“ kvalitu spalování.
 

Modelové řady: Profi, Profi Plus, Creation, Concept, Format, JU
 

www.schmid.st
 

http://www.temr.cz/obrazek/olsberg-2/150/olsberg-2_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/olsberg-3/150/olsberg-3_150.jpg

http://www.temr.cz/obrazek/olsberg-4/150/olsberg-4_150.jpg

 


Neváhejte nás kdykoli kontaktovat a my Vám rádi poradíme

 

 


 

 
 


 

Nabízíme nejen výrobu a prodej kachlových kamen, krbů a sporáků, ale také profesionální služby v oblasti jejich rekonstrukcí, oprav a přestaveb.


 

Čím a jak topit?


 Copyright 2011 Kamnářství KURYANOV s.r.o. /  Webdesign by Kult  v.kult@seznam.cz